Filtruj według

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 276,00 zł

Żyłki

Żyłka lub plecionka to najważniejszy element wśród akcesoriów. Bez nich łowienie ryb byłoby niemożliwe. To właśnie na ich barkach spoczywają wszystkie przeciążenia, które są generowane w momencie holu ryby, to one muszą borykać się ze wszelkimi zaczepami, ostrymi kamieniami i niebezpieczeństwami, które czyhają pod wodą. Dlatego bardzo ważne jest by dobrać odpowiednią żyłkę lub plecionkę do panujących warunków wodnych.  

Żyłka - stosowana do rzutów jak i wywózki, jej ogromną cechą jak i zarazem wadą jest spora rozciągliwość, przez co wybacza sporo błędów jak i może stosunkowo późno zasygnalizować branie. Mimo to, firmy karpiowe opracowują coraz to nowsze technologie wytwarzania żyłki, by połączyć te dwie cechy w taki sposób, by w ostatecznym rozrachunku wpłynęły one na sukces wędkarza. Często spotykać można żyłki fluo lub camo, a nowoczesne technologie sprawiają, że żyłka pod wodą jest niemal niewidoczna. Żyłki można znaleźć w przeróżnych średnicach - jednak w wędkarstwie karpiowym najczęściej stosuje się żyłki od 0.23mm - 0.26 (w przypadku wędkarstwa rzutowegoprzez 0.27mm - 0.35mm (a nawet i większe średnice około 0.40mmdo wędkarstwa wywózkowegoŻyłka szybko tonie, przez co jest chętnie wybierana przez karpiarzy. 

  

Plecionka - Stosowana zazwyczaj do łowienia metodą wywózkową, jej zaletą jest zerowa rozciągliwość, a dużą wadą powolne tonięcie. Jednak przez jej niezwykłą wytrzymałość, znajduje swoich fanów, którzy stosują ją zazwyczaj w ciężkich warunkach lub podczas ekstremalnie dalekich wywózkach, by sygnalizacja brania była niemal natychmiastowa.  

Aktywne filtry